hydrolat w szklanej butelce

Kosmetykinaturalne – korzyść hydrolatów

hydrolat do ciała

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z zapałem użytkowane, albowiem mało w nich sztucznych dodatków, konserwantów, barwników i wrogich substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w cerę oraz poprawnie ją odżywiają.

hydrolat lawendowy

Czy warto stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub roślinna, a właściwie element uboczny, który powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla cery wrażliwej, ponieważ hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Świetnie łagodzi cerę po depilacji lub gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, lub dorzucić do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat wolno wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na cerze i zapobiegnie zatykaniu porów. Wykorzystuje się ich także do mieszania maseczek w proszku lub ewentualnie rozcieńczania peelingów.

Jakie są zalety hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one niesłychanie delikatne, wolno je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dopasować według ukochanego zapachu bądź też właściwości rośliny, z której powstały.

hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a otoczenie
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie tylko o własną cerę, jakkolwiek oraz o przyrodę. Tego rodzaju produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.